WhatsappWhatsApp ile Online Destek!
Dursun Ali Düzenli Saadet Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Dursun Ali Düzenli Saadet Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Trabzon’da Milli Görüş camiasının önemli ismi Dursun Ali Düzenli,

Sonnokta’ya konuştu!
Dursun Ali Düzeni S.P. nin Trabzon Büyükşehir Belediyesi adayı.
“BENiM RAKiBiM SADECE TRABZON SORUNLARIDIR”
Dursun Ali DÜZENLİ: İşsizliğin gerçek sebebi yatırımın olmamasıdır.
İktidarı hedef alarak söylemiyorum. Suni tespit yok, 11 yılda burada devletin yaptığı tek bir fabrika yok
Trabzon’un sevilen sayılan ve Milli Görüş camiasının Trabzon’daki öncülerinden olan Dursun Ali Düzenli ile Trabzon’un siyasi gündemini, 30 Mart 2014 mahalli idareler seçiminde Saadet Partisi’nden Büyükşehir Belediye başkan adaylığını, Trabzon’un sorunlarını ve Trabzonspor’u ele aldık. Trabzon’da siyasetin, hizmet etmekten öte insanları gerdiğini belirten Düzenli, “Milli görüş vakti gelmiştir. Önce mahalli seçimlerde sonra genel seçimlerde nöbeti devralacağız” dedi.

Untitled-20(33)

Untitled-21(28)

Untitled-21(28)
İsminiz SP’nin Büyükşehir adayı olarak geçiyor? Bu konuda neler söyleyeceksinz?
YARIN KARAR VERİLECEK
Biz de temel prensiptir teşkilatımız gerekli çalışmaları yapar ve yaptıktan sonra 50 bin nüfusunun üzerindeki yerler için karar verilir. Biz de kimse adayım diyerek çıkmaz ama tahmin edebilir. Yarın Genel Merkez Divan Kurulu başkanlık toplantımız var. Orada Trabzon da konuşulacak. Şu anda çıkacak kararı bekliyoruz. Kamuoyu araştırmalarında, teşkilatta ismimiz ön planda çıktı, bunlar güzel şeyler ama yeterli değil. Genel Merkezimizde bu sonuçlar yoğrulacak ve sonuç ortaya çıkacaktır.
Peki sizin bu konuda herhangi bir beklentiniz var mıydı?
ADAM GİBİ YAPARIZ
Ben teşkilat disipliniyle buralara geldim. Çocukluğumdan beri bu davanın içindeyim. Çizgimiz çok şükür değişmedi. Teşkilatımız bize görev verdiği takdirde biz verilen görevi canla başla bütün gayretimizi ortaya koyarak yaparız. Biz yaptık mı da ‘Adam’ gibi yapmaya çalışırız. Trabzonlu değişik projelerle karşılaşıp bunlar da var mıydı? diye soracaktır. İddialı olacak fakat Trabzon’un sorunlarını herkesten daha iyi biliyorum.
Eğer aday gösterilirseniz, sizce rakibiniz kim olur?
RAKİBİM TRABZON’UN SORUNLARIDIR
Benim rakibim Trabzon’un sorunları olur. Ahmet, Mehmet veya o parti bu parti olmaz. Trabzon’un sorunlarını alırım ve beynimi çözümleri bulmak için kafa yorarım. Bunu başarmak için çalışırım. ALLAH muhafaza ben Trabzon’un sorunlarıyla kafa yormayı bırakırsam bu milletin evladını hedef alırsam Trabzon’a gerçek hizmet edecek adam olamam. Trabzon’un sorunlarını irdeleyip çözümleri ayrıntılı bir şekilde bulmak benim sorunumdur.
Peki size göre Trabzon’un sorunları nelerdir?
11 YILDA YAPILAN FABRİKA YOK
Trabzon’un hiç şüphesiz en önemli sorunu işsizliktir. Trabzon’da insanlar göç ediyor. Bu sorunu çözmeden gerçek sorunları çözemeyiz. Hepsi bu sorunlara bağlı sorunlardır. İşsizliğin gerçek sebebi yatırımın olmamasıdır. İktidarı hedef alarak söylemiyorum. Suni tespit yok, 11 yılda burada devletin yaptığı tek bir fabrika yok. Özel teşebbüsü bir kenara bırakın o var olanlarda zaten ufak tefek yatırımlardır. Devlet yol yapıyor, konut yapıyor ama yatırım yapmıyor. Özel teşebbüs diyorsun fakat onların da önünü tam olarak açmış değilsin.
Güney Çevre Yolu’nu birçok ortamda dile getirdiniz, detaylandırır mısınız?
SADECE TRABZON İÇİN DEĞİL
Samsun’dan Artvin’e kadar ilçeler birbirine sıkışmış durumda. Kuzeye doğru bir yoğunluk var. Bu yoğunluğu güneye açmak için olmazsa olmaz Güney Çevre Yolu sadece Trabzon için düşünülmemelidir. Bu yol ile birlikte demir yolu da yapılmalıdır. Ayrıca güneydeki yolla bağlantılı kuzeye doğru ara yollar yapılıp şehrimize ve diğer illere de bir hava akışı kazandırılacaktır.
Trafik ve otopark olarak ikiye ayırıp tek elde alırsak ulaşım sıkıntısı da var. Bu çevre yolundan bağımsız şehrin merkezinde olan bir sorundur.
Sizin genel olarak projeleriniz ve şehrin sorunlarına çözümleriniz nelerdir?
ALTYAPIDA DEVRİM
Şehrin meydanındaki trafiği alta alacağım aynı şekilde otoparkı da alttan planlayacağım. Bununla beraber bir olay daha var kanıma dokunuyor. Bir yolda elektrik, doğalgaz, su bir de telefon hepsi ayrı ayrı yolu açıyor kapatıyor. Bunu tek seferde halletmeliyiz. V tipinde alta doğru giriş olacak. 2 katlı olacak ve en altta kanalizasyon olacak üstünde su ve doğalgaz yanlarında elektrik ve telefon olacak. Çok maliyetli fakat yavaş yavaş bunu yapacağız. Altyapıda bir devrim olacaktır.
Ahlak ve maneviyat anlayışına göre Trabzon için projeniz nedir?
İSLAMİ ÜNİVERSİTE KURACAĞIZ
Rahmetli Erbakan Hocam bana söylemişti. Cenabı Hak fırsat verirse Trabzon’da Manevi İlimler Üniversitesi yapın demişti. Yani bu İslami bir üniversite olacaktır. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde İslami kurumları tek çatı altında toplayacaktır. Aynı şekilde hocamız bize İskenderun ve Trabzon’da serbest bölgeler kurulması gerektiğini söylemiştir. Şu anda Trabzon’da var fakat bunu genişletmemiz gerekir. Trabzon ticareti de canlanacaktır. Bunları Büyükşehir olarak yapacağız. Son olarak şunu da belirtmek istiyorum mahalle mahalle ele alacağız.
Saadet Partisi’nin 2009’da AK Parti’ye oylarının kaydığı iddialarına ne diyorsunuz?
NÖBET VAKTİ GELMİŞTİR
Milli Görüş’te tahmin edilmeyen sonuçlar oluşacaktır. AKP’liler CHP’liler ve MHP’liler bize oy verecektir. Bu gerginlikte ne kadar yaşayacağız. Bizim inancımızda sağ veya sol gibi bir şey yoktur. Bu milletin evladı yolunu bulacaktır. O yol da Milli Görüş’tür. Zaferi verecek olan ALLAH’tır. Oyların kaymalarına falan bu tartışmalara da ben girmek istemiyorum, bunlar uydurmadır. Milli görüş’ün nöbet sırası gelmiştir. 2000’de bırakmıştık 14 yıl sonra ince mahalli seçimlerde sonra genel seçimlerde milli görüş vakti gelmiştir. Kulun ilacı işi görmüyor ALLAH’ın ilacı iş görüyor.
Trabzonspor’la alakalı bir değerlendirmenizle birlikte son olarak neler demek istersiniz?
TRABZONSPOR CANIMIZDIR
Trabzonspor’da en büyük hata özünden kayboluştur. Özüne dönme programına başlanmalıdır. Ayrıca şike olayı ve bu süreçte siyasi liderlerin dedikleri de unutulmamalıdır. Trabzon’da dediğiyle başka şehirde dedikleri uyuşmuyor. Trabzonspor bizim canımızdır. 2010-11 Şampiyonluk kupamızı da ALLAH’ın izniyle alacağız. Bir söz vardır, “Hak, haklının en mukaddes malıdır. Vermezlerse alacaksın. Tamam mı?” Bu sözden daha öte ne denir ki.
Kaynak: dernekpazarim.com/
1559738_733728063305513_992602669_n

deriogolf.com открыть расчетный счет для ипtranslate english to twi

BİLGİLER
tarafından 31 Ocak 2014 - 15:53 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.703 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

    RIFAT Yorum 22:35 Ocak 31st, 2014 de Yazılmıştır..

    dursunali abiye başarılar dilerim

Üye Girişi
TRABZON'da 5 Günlük Hava Tahmini
En Çok Okunan Yazılar
Davetlimsiniz Gülşen Terzioğlu & ..

Davetlimsiniz Gülşen Terzioğlu & Yasin Yılmaz Evleniyoruz Bismillahirrahmanirrahim! Allah Azze... [Devamı]

Kan grubu 0 Rh ( – ) Çok Acil Ka..

Kan Grubu 0 Rh ( – ) Çok Acil Kana İhtiyaç Vardır Bursa’da ikamet eden köylülerimizden... [Devamı]

Davetlimsiniz Merve Biber & Bünya..

Davetlimsiniz Merve Biber & Bünyamin Şahin Evleniyoruz Fatma,Salih Biber’in biricik prensesi... [Devamı]

Allah Rahmet Etsin Hacı Ayşe Sarıtaş V..

Allah Rahmet Etsin Hacı Ayşe Sarıtaş Vefat Etti. Suluova’da ikamet eden köylülerimizden Rahmetli... [Devamı]

Davetlimsiniz Sevde Ülkü Çobanoğlu �..

Davetlimsiniz Sevde Ülkü Çobanoğlu & Muhammed Hayri Akkuzu Evleniyoruz İstanbul’da İkamet... [Devamı]

Anket
Köyümüzün Öncelikli Sorunları Neler dır.
Su Sorunu Bakım ve Onarım Yapılması
Bağlandı Yollarının Yapılması
Köyde (Rimandos) Yeşil Alan Okulunun Düğün Toplantı Salonu Olması
Yolların Bakım ve Onarımı
Köyün Sokak lambalarının Bakımı
Köyün Her Mahallesinde Toplu Mezarlıklara Öncülük Yapılması
Köyün Diğer Sorunları
Son Yorumlar