WhatsappWhatsApp ile Online Destek!
Gülen Köyün’de Son Yılların En Büyük Toplantısı Yapıldı.

Gülen Köyün’de Son Yılların En Büyük Toplantısı Yapıldı.

16 Mart 2014 Pazar günü Gülen Köyü merkez Camiinde saat 13.00 de başlayan başkanlığı Muallim İbrahim Düzenli’nin yaptığı toplantıda salona sığmayan halk camide önem sırasına göre şu başlıklar üzerinde duruldu.

Dernekpazarı Belediye Başkanlığında Saadet Partisinden Recep Yakuphan’ın desteklenip köyümüzden ful oy çıkması.

Yine Belediye ilçe encümenlerinin ( Ak Partiden Adnan Düzenli ve Ersin Akyol, Saadet Partisinden Abdullah Düzen, MHP den Ahmet Genç) desteklenmeleri.
Köyümüzün kaderini belirleyecek Muhtar adaylarının belirtilmesi.
Trabzon Gülen Köyü Yardımlaşma Derneğinin son durumu ve Beko (Ekskavatorun) son durumu.

Ana başlıklar bu şekilde belirtildikten sonra 2 saatlik toplantıya Sayın Muhtarımız Dursun Ali Düzenli’nin Dernekpazarı Belediye başkanlığı konusunda vermiş olduğu birliktelik mesajı ile başlanmış oldu.

Daha sonra mikrofonu Dernekpazarı Belediye Başkan adayı Sayım Recep Yakuphan aldı. Konuşmasında “Ben seçileyim veya seçilmeyeyim köyümüzden birliktelik kazansın ayrıca eğer seçilirsem Dernekpazarı ve köylerine adaletli şekilde hizmet getireceğime, köyümüzün yol sorununu çözeceğime ve muhtarlık ile uyum içinde çalışacağım” dedi.

Daha sonra sırasıyla Ak Partiden ilçe encümeni adayı Adnan Düzenli ve Ersin Akyol, Saadet Partisinden Abdullah Düzen, MHP den Ahmet Genç mikrofonu alarak birliktelik mesajı verdiler.

MHP den Ahmet Genç’in konuşması bravo dedirtecek türdendi. “35 yıldır Bursa’da MHP de siyaset yaptığını ve bundan dolayı Partim beni Dernekpazarı’ndan ilçe encümeni olarak ilk sıradan göstermesine rağmen ben açık oy kullanarak Recep Yakuphan’ı destekliyorum.” Dedi

Söz sırası Hamza Düzenli’ye geldiğinde “Geçtiğimiz dönemlerde ilçe encümenliğine aday olduğumu ama bu adaylıkta bu günkü gibi birliktelik içinde desteklenmediğimi ve hatta en yakın arkadaşlarımın bile bana oy vermediğini ve bundan dolayı köylüme kırgın olduğumu ama bunları geride bırakarak bir sefere mahsus olmak üzere gün birlik olma zamanıdır. Bu yüzden köylü olarak çıvar köylere birlikteliğimizi göstererek Recep Yakuphan’ı Dernekpazarı Belediye Başkanı yapmalıyız.” Dedi.

Köyümüzün kaderini belirleyecek muhtar adaylarına sıra geldiğinde daha önce aday olduklarını belirten eski muhtarlarımızdan Dursun Bektaş ve ilk kez muhtar adayı olan Mustafa Düzenli ailevi ve sağlık nedenlerinden dolayı muhtarlık adayından çekildiklerini bildirdiler.

Buna göre köyümüzün muhtarlık adayı yarışında Bozdağ (Gazeno) mahallesinden Nazım Akyol, Yeşilalan (Rimandoz) mahallesinden Salih Biber, Yeni Camii (İfteriyon) mahallesinden Özgen Düzenli ve bir sürpriz yaşanarak Merkez Camii mahallesinden yarimoğlu Ali Düzenli aday olduğunu açıklayarak 4 aday muhtarlık için resmen adaylıkları koydular.

Muhatrlık konusunda söz alan Yeni Camii (İfteriyon) mahallesinden Hacıoğlu Ömer Düzenli adeta milletin kafasından geçenleri dile getirdi. “Değerli köylülerim burada biz bizeyiz darılmaca gücenmece yok soruyorum sizlere ALLAH aşkına burada köyümüz için çıkan 4 adaydan memnun musunuz? Eğer memnunsanız alkışlayın kimsede çıt yok, memnun değilseniz alkışlayın o zaman ortalık yıkıldı. Bende memnun değilim bu yüzden Nazım Akyol’un listesinde azalık olarak gösterilmemden dolayı bende azalıktan istifa ediyorum dedi ve elinizi vicdanınıza koyun içimizden bu işi hakkıyla yapabilecek aday çıkaralım.” Dedi. Ama bu sözlerde yetersiz kalarak maalesef kimse taşın altına elini koymadı.

Son olarak Trabzon Gülen Köyü Yardımlaşma Derneği başkanı Sayın Süleyman Aktürk konuşma yaparak Bekoyu (Ekskavatoru) borçlu olarak aldığını burada eski Başkan söz alarak bir yanlışı düzeltti “Bekonun hiçbir borcu olmadığını hatta 4000.00 TL alacak olar devrettiği ve bu ithamlara kaldığım için şuan itibari ile yönetimden de istifa ediyorum” diyerek tatsız olay yaşandı. Halk Beko (Ekskavatorun) son durumunu öğrenmek için başkana adeta hücum edildi. “Başkan da Beko arıza verdiğini bu arızadan dolayı servise getirdiğini servis 16.000.00 TL (onaltıbinlira) masraf çıkardığı bende başka bir servise göstererek bana 5.000.00 TL (beşbinlira) ya yaparım dediler soruyorum size siz olsanız ne yapardınız. Bende köyün selametini, parasını düşünerek buraya verdim ve arızalar bundan sonra başladı ve Bekoyu yapamadılar bende tekrardan servisine verdim ve 39.000.00 TL masraf çıkardılar. Şuan için Bekonun 59.000.00 TL borcu vardır. Buradan soruyorum size bu Bekoyu bu durumda alıp çalıştıracak olan var mı yoksa Beko satılacaktır.” Dedi. Bu durumu halk razı gelmedi ve Bekonun durumu muallâkta kalarak toplantı sona erdi.

Son olarak benim görüşüm sıfır var elde sıfır bir arpa boyu yol alınamadı.
Haa bu arada Recep Yakuphan konusunda verilen birliktelik mesajları hariç onda da fazla umudum yok ama her şey sandıkta belli olacak.

Toplantıdan sonra havanın güzel oluşunu da fırsat bilerek Efsane Ali Düzen’nın organize yabdı ğı 2 muhtar dayaı Nzım AKyol ve Özgen Düzenli ile birlikte gençler kazalahta biknik verdiler.

Haber ve Yazı Dizgisi: İsmail Düzenli

GÜLEN KÖYÜ TOPLANTI ve KAZALAHDAN KARELER

köy toplant04

köy toplant09

köy toplant04

köy toplant09

köy toplant02

köy toplant03

köy toplant05

köy toplant06

köy toplant07

köy toplant08

köy toplant09

köy toplant10

köy toplant11

köy toplant12

köy toplant13

köy toplant15

köy toplant16

köy toplant17

köy toplant18

köy toplant19

köy toplant20

köy toplant21

köy toplant22

köy toplant23

köy toplant24

köy toplant25

köy toplant26

köy toplant27

köy toplant28кредит малому бизнесу без поручителейtranslation russian english

BİLGİLER
tarafından 17 Mart 2014 - 11:23 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.991 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

    RIFAT Yorum 19:04 Mart 17th, 2014 de Yazılmıştır..

    bu güzel birlikdeliğinizi allah bozmasın başkan adayınıza sahip cıkdığınız için sizleri kutluyorum başarılarınızın devamını diliyorum

    visirli Yorum 14:40 Mart 20th, 2014 de Yazılmıştır..

    Cami de de siyaset yapıyorsunuz ya daha size ne diyeyim.

Üye Girişi
TRABZON'da 5 Günlük Hava Tahmini
En Çok Okunan Yazılar
Allah Rahmet Etsin Sadık Kemal Genç Ve..

Allah Rahmet Etsin Sadık Kemal Genç Vefat Etti Rahmetli Hacı Niyazı (Ayşe Altun) Genç’ın... [Devamı]

Sadık Kemal Genç’e Allah Şifa Versin..

Sadık Kemal Genç’e Allah Şifa Versin Rahmetli Hacı Niyazı (Ayşe Altun) Genç’ın oğlu Rahmetli... [Devamı]

Davetlimsiniz Ecem Aleyna Düzenli ..

Davetlimsiniz Ecem Aleyna Düzenli & Sefa Kaya Nişanımız Var Mutlu bir hayatın, yaşamın,... [Devamı]

Davetlimsiniz  Merve Levent  & Da..

Davetlimsiniz Merve Levent & Davut Aktürk Evleniyoruz Düğün Törenimizde Sizleri de Aramızda... [Devamı]

Ayşe ( kucuholli )Akyol’a Allah Şifala..

Ayşe ( kucuholli )Akyol’a Allah Şifalar Versin Köyümüz kazeno mahallesi sakinlerinden... [Devamı]

Anket
Köyümüzün Öncelikli Sorunları Neler dır.
Su Sorunu Bakım ve Onarım Yapılması
Bağlandı Yollarının Yapılması
Köyde (Rimandos) Yeşil Alan Okulunun Düğün Toplantı Salonu Olması
Yolların Bakım ve Onarımı
Köyün Sokak lambalarının Bakımı
Köyün Her Mahallesinde Toplu Mezarlıklara Öncülük Yapılması
Köyün Diğer Sorunları
Son Yorumlar